luvencare-logo-popup

1.آیا این انگل ها قابل انتقال هستند ؟

بله، این انگل ها به راحتی از یک فرد به فرد دیگر و یا از یک شی آلوده به دمودکس به فرد قابل انتقال است. این انگل ها به کودکان زیر سن بلوغ به علت کم بودن میزان چربی پوستشان با احتمال کمتری انتقال می­یابد.

2.آیا پس از گذراندن دوره ی درمان این انگل ها مجددا به پوست و مو برمی گردند؟

بازگشت این انگل ها کاملا بستگی به سیستم ایمنی بدن و پوست شما دارد. با ضعیف شدن سیستم ایمنی، این انگل ها قابل بازگشتند اما با گذراندن دوره ی درمان و رعایت اصول مراقبتی بدن دیگر میزبان خوبی برای این انگل ها نیست.

3.آیا می توانم در طول دوره ی درمان از رنگ مو و ماسک مو (نرم کننده،تافت،ژل و...) استفاده کنم؟

بهتر است در طول دوره­ ی درمان از رنگ مو و سایر موارد استفاده نشود، اما درصورت لزوم، رنگ کردن کردن مو یکبار در ماه مجاز است.سایر موارد را می­توان برای ساقه­ ی مو استفاده کرد.

4.آیا در کنار محصولات دمودکسیلین می توانم از درمانی که پزشک برایم تجویز کرده است استفاده کنم؟

بله استفاده از داروهای تجویزی پزشک تداخلی با محصولات دمودکسیلین ندارد، همچنین شما می توانید تحت نظر پزشکتان از درمان هایی نظیر آنتی بیوتیک، شامپو و ... استفاده کنید.

5.آیا ممکن است در طول درمان عارضه های پوستی من تشدید شود؟

دمودکس از چربی، آلودگی ها و باکتری های پوست شما تغذیه می کنند و پس از پایان عمر متلاشی می شوند و این مواد را روی پوست شما آزاد می کنند که به همین علت باعث ایجاد جوش جدید در هفته های ابتدایی درمان می شود اما به مرور زمان این جوش ها و التهابات کاهش پیدا می کند.

6.آیا می توانم در طول درمان از لوازم آرایشی و یا ضد آفتاب استفاده کنم؟

استفاده از ضد آفتاب فاقد چربی مانعی ندارد . دررابطه با کرم های آرایشی بهتر است دراین دوره استفاده نشود، اما در موارد خاص قبل از آرایش، لوسیون دمودکسیلین را روی صورت بزنید.

7.آیا در دوره ی درمان می توانم مزوتراپی(لیزر،پی آر پی و...) انجام دهم؟

شما می­توانید در طول دوره درمان از مزوتراپی و لیزرهایی که برای کاهش قرمزی پوست صورت است بهره مند شوید اما در رابطه با لیزرهای قوی که موجب لایه ­برداری پوست شما می­شود بهتر است انجام نشود مگراینکه تحت نظارت پزشکتان باشد.

8.آیا می توانم برای خشکی پوستم از مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنم؟

برای خشکی پوست بهتر است از روغن نارگیل استفاده شود به دلیل این که دمودکس ها از این روغن تغذیه نمی کنند، همچنین شما می توانید از آبرسان هایی که هیالورونیک اسید دارند نیز استفاده کنید.

9.در رابطه با وسایل شخصی مثل شانه روبالشتی، ملحفه و ... چه کارهایی می توانم انجام دهم؟

نکته مهم و قابل توجه این است که این انگل ها به راحتی به وسایل شخصی شما منتقل می­شوندپس با قرار دادن وسایلی هم چون رو بالشتی و حوله و … در هوای آزاد و یا مقابل نورخورشید از رشد و تکثیر دمودکس ها جلوگیری کنید هم چنین شما می توانید پی دی تی را به وسایلی که با سر و صورتتان در ارتباط هست اسپری کنید.

10.زمان معینی را برای استحمام توصیه می کنید؟

بهترین زمان برای استحمام از شروع تاریکی هوا می باشد، به دلیل اینکه دمودکس ها شب ها تکثیر پیدا می کنند.

جهت مشاوره در زمینه‌های مختلفی همانند پوست و مو (خشکی پوست، ریزش مو، روزاسه، درماتیت، خارش، آکنه، جوش، بلفاریت، التهاب پلک، دمودکس)، سلامت و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی با مشاوران ما در شرکت لووین کر در تماس باشید.